Prva liga RS-a
8

Borac pobijedio Slaviju u derbiju, Sloga u Foči zadržala lidersku poziciju

Ekipa Borca pobijedila je Slaviju u derbiju 6. kola Prve lige RS-a na domaćem terenu rezultatom 3:0.

Borac je od prve minute krenuo po pogodak, a ekipa Darka Vojvodića već u drugoj minuti stiže u vodstvo. Strijelac pogotka bio je Jakupović, što je bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku je Borac riješio pitanje pobjednika te je postigao još dva pogotka preko Jakupovića i Kajkuta.

Lider Sloga porazila je Sutjesku u Foči rezultatom 2:1, a pobjedu je upisala i ekipa Kozare protiv Slobode sa 2:0.

Tekstilac i Modriča Alfa remizirali su rezultatom 1:1, Željezničar je bio bolji od Drine sa 4:1, dok je u posljednjem meču Rudar iz Prijedora sa 2:0 bio bolji od Podrinja u gostima.

Nakon šest odigranih utakmica, Sloga ima 16 bodova, tri više od Borca koji ima utakmicu manje.