1. pretkolo Evropa lige
1

Borac nije uspio pobijediti Čelik iz Nikšića

(Foto: G. Kec/Klix.ba)
Na Gradskom stadionu u Banjoj Luci večeras je Borac u prvom pretkolu Evropa lige igrao neriješeno s Čelikom iz Nikšića. Rezultat je bio 2:2.

Igrači Borca su bili bolji svih 90 minuta igre i pokazali kvalitet, međutim do pobjede nisu uspjeli doći.

Prva velika prilika za Borac desila se u 10. minuti. Krunić je šutirao sa vrha šesnaesterca, ali lopta odlazi pored desne stative gola gostiju.

U 29. minuti po jedna prilika za obje ekipe. Prvo je Borac  preko Milića imao dobru šansu, ali jedan igrač Čelika izbacuje loptu s gol-crte. Gosti iz Nikšića kreću u kontru, ali Adrović sa samo pet metara prebacuje gol Avdukić.

Gostujući igrači poveli su u 37. minuti iz penala. Precizan s bijele tačke bio je Bojić. Samo dvije minute kasnije domaći nogometaši stižu do izjednačenja preko Stokića, a tri minute prije kraja prvog poluvrmena i do vodstva od 2:1 zahvaljujući pogotku Dugića.

Kantar je u 51. minuti imao sjajnu priliku za treći gol. Bio je sam pred golom Bojovića, ali ne uspjieva u namjeri da uposli Stokića. Kantar u prilici 20 minuta kasnije, ali bez opasnosti po gol gostiju.

Adrović u 82. minuti pogađa za konačnih 2:2. Borac je utakmicu završio s dva igrača manje.