Šesnaestina finala
89

Borac izbacio hadžički Radnik iz Kupa BiH, Široki Brijeg se provukao nakon penala u Foči

E. B.
Stojan Vranješ je donio prolaz dalje Borcu (Foto: FK Borac)
Borac i Široki Brijeg su se uspjeli plasirati u osminu finala Kupa Bosne i Hercegovine nakon današnjih pobjeda u Hadžićima i Foči.

Nogometaši Borca su prošli nakon pobjede u Hadžićima protiv Radnika rezultatom 1:0.

Susret je odigran po očajnom travnjaku, te nije ni čudo da smo vidjeli samo jedan pogodak.

Prolazak dalje Borcu je omogućio Stojan Vranješ koji je u 26. minuti matirao Mudželeta.

Pravu dramu smo vidjeli u Foči gdje je Široki Brijeg prošao dalje preko Sutjeske nakon izvođenja penala.

Nakon 90 minuta rezultat je glasio 1:1, Sutjeska je u penal seriji imala prednost 3:2, no Fočaci su promašili svoja dva posljednja penala, dok su Širokobriježani bili sigurni i slavili su sa 4:3.

Nastup u osmini finala Kupa BiH ranije su osigurali Sloboda, Zrinjski, Slavija, Velež, Tuzla City, Zvijezda 09, GOŠK, Igman, Sarajevo, Posušje, Laktaši, Stupčanica, Jedinstvo i Sloga.

Utakmice osmine finala na programu su 10. i 11. februara 2024. godine, čime će biti označen početak proljetne polusezone.