Prva liga RS
17

Borac i Sloga zabilježili pobjede, nastavlja se utrka za ulazak u Premijer ligu BiH

(Foto: H. M./Klix.ba)
Današnjim susretima nastavljeno je takmičenje u Prvoj ligi RS, a pobjede u 17. kolu zabilježili su Borac i Sloga te na taj način nastavili borbu za ulazak u Premijer ligu Bosne i Hercegovine.

Borac je gostovao u Istočnom Sarajevu kod Slavije i trijumfovao je rezultatom 2:0. Pogotke za banjalučku ekipu postigli su Kajkut u 22. i Danilović u 81. minuti.

Slogaje u Gornjem Crnjelovu dočekala Sutjesku i slavila je minimalnim rezultatom 1:0 zahvaljujući pogotku Komarčevića iz 78. minute meča.

Pobjede su u ovom kolu zabilježili i Rudar koji je u Prijedoru savladao Podrinje sa 3:0, Modriča koja je nadigrala Tekstilac sa 1:0, te Drina koja je istim rezultatom porazila Željezničar.

Jedini neriješen rezultat u ovom kolu odigrali su Sloboda i Kozara, a na tom meču je rezultat glasio 1:1.