Premijer liga BiH
52

Borac i Sarajevo remizirali, Karić fenomenalnim golom obilježio derbi

Nogometaši Borca i Sarajeva podijelili su bodove u Banjoj Luci u okviru 6. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine odigravši neriješeno 1:1.

Domaći su od samog početka krenuli ofanzivno, a već u šestoj minuti Veselinović je imao sjajan pokušaj.

Do kraja poluvremena Sarajevo se oslobodilo pritiska, ali se igralo najviše na sredini terena pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

U sedmoj minuti nastavka Sarajevo je došlo u vodstvo. Strijelac je bio kapiten Mihojević, koji je neometano glavom poslao loptu u mrežu iza nemoćnog Avdukića.

Borac do izjednačenja dolazi 15 minuta prije kraja meča. Odličan kontranapad završio je Karić fenomenalnim golom s ivice šesnaesterca.

Do kraja meča nije bilo promjena pa su stari rivali podijelili bodove.

Borac je s novim bodom prestigao Radnik i sada je petoplasirana ekipa Premijer lige BiH, dok je Sarajevo na devetom mjestu.