Premiership
0

Bolton šokirao ekipu Liverpoola i pobjegao iz zone ispadanja

Detalj s utakmice Bolton - Liverpool (Foto: AFP)
U posljednjoj utakmici subotnjeg dijela programa 22. premierligaškog kola Bolton je na svom Reebok stadionu savladao Liverpool 3-1 i tako pobjegao iz zone ispadanja.

Bila je to Wanderersima tek druga domaća pobjeda ove sezone (prvu su ostvarili u oktobru protiv Stokea 5-0) u 11. odigranoj utakmici. Mrežu favoriziranih gostiju načeo je Mark Davies u trećoj minuti, a na 2-0 povisio je Nigel Reo-Coker u 29. minuti nakon lijepe akcije u kojoj je kao munja nakon kratkog dodavanja Davida Ngoga projurio u peterac Redsa i potom matirao golmana Pepea Reinu.

Nadu Liverpoolu vratio je Craig Bellamy već prije poluvremena. Prihvatio je brzonogi Velšanin glavom unatrag spuštenu loptu Andyja Carrolla i izbio jedan na jedan pred golmana Boltona Adama Bogdana, te ga potom lijepo prebacio. Konačnih 3-1 djelo je Islanđanina Gretara Rafna Steinssona koji je u 50. minuti volejem pospremio loptu u donji desni ugao Reininog gola.

"Redsima" je ovo peti gostujući ovosezonski poraz kojim su napravili novi korak unatrag u borbi za mjesta koja vode u Ligu prvaka.

Premiership, 22. kolo:

Everton – Blackburn 1-1 (Cahill 24 / Goodwillie 72) Fulham – Newcastle 5-2 (Duff 52-11m, Dempsey 59, 65, 89, Zamora 68-11m / Guthrie 43, Ben Arfa 85) Queens Park Rangers – Wigan 3-1 (Helguson 33-11m, Buzsaky 45, Smith 81 / Rodallega 66) Stoke – West Bromwich Albion 1-2 (Jerome 86 / Morrison 35, Dorrans 90+1) Sunderland – Swansea 2-0 (Sessegnon 14, Gardner 85)

Wolverhampton – Aston Villa 2-3 (Kightly 21, Edwards 31 / Bent 11-11m, Keane 51, 84) Bolton – Liverpool 3-1 (Davies 3, Reo-Coker 29, Steinsson 50 / Bellamy 36)

Tabela: Manchester City 51, Manchester United 48, Tottenham Hotspur 46, Chelsea 41, Arsenal 36, Newcastle United 36, Liverpool 35...