Seria A
4

Bologna nakon velikog preokreta slavila u Veroni i prekinula niz poraza

Nogometaši Bologne pobijedili su na Marc'Antonio Bentegodi stadionu u okviru 13. kola Serije A nakon preokreta ekipu Verone rezultatom 3:2.

Domaće je u vodstvo doveo Cerci na asistenciju Faresa već nakon 12 minuta igre, a ubrzo je Destro iskoristio dodavanje Palacija i poravnao rezultat.

Verona je u 33. minuti došla u novo vodstvo golom Caceresa i na odmor se otišlo s rezultatom 2:1.

Igralo se potom mirno sve do 74. minute kada je u dva brza napada Verdi podijelio dvije asistencije za preokret.

Prvo je uposlio Okwonkwoa za izjednačenja, a potom asistirao Donsahu, koji je postavio konačnih 2:3.

Zanimljivo da su i Bologna i Verona uoči ove utakmice vezali četiri uzastopna poraza pa gostujući navijači svakako mogu biti zadovoljni prekidom crne serije.

Bologna je s petom pobjedom u sezoni skočila na 10. mjesto Serije A, dok je Verona ostala na pretposljednjoj poziciji.