0

VIDEO / Bologna i Fiorentina otvorile sezonu Serie A

Nova sezona u talijanskom nogometnom prvenstvu otvorena je utakmicom Bologne i Fiorentine na stadionu Renato Dall'Ara.

Utakmica je zvršila neodlučeno 1-1, a bliže pobjedi bila je gostujuća Fiorentina iako je zaostajala sve do 65. minute.

Bolognu je u vodstvo doveo bivši igrač Fiorentine Pablo Daniel Osvaldo koji je zabio glavom iz neposredne blizine nakon ubacivanja Davidea Bombardinija iz kornera. U drugom poluvremenu mreže su mirovale sve do 65. minute kada je "džoker s klupe", Rumunj Adrian Mutu, zabio iz sredine kaznenog prostora u desni gornji ugao nakon proigravanja Gianluce Comotta.

Do kraja je Fiorentina imala još dvije kvalitetne prilike za pobjedu, ali Alberto Gilardino bio je nedovoljno precizan.

Danas (subota) je na rasporedu još samo jedna utakmica, ona u Sieni između istoimenog domaćina i Milana, dok se ostalih osam igra sutra.