Bundesliga
75

Bjelica poludio i udario zvijezdu Bayerna: Bavarci uz kontroverznu odluku sudije došli do pobjede

H. H.
Duel Bjelice i Sanea (Foto: Screenshot)
Nogometaši Bayerna savladali su Union Berlin rezultatom 1:0 u zaostalom susretu 13. kola njemačke Bundeslige i tako su zadržali priključak za vodećim Bayer Leverkusenom.

Bavarci su se mučili i u ovom susretu, ali su došli do prijeko potrebne pobjede. Odlučio je pogodak Guerreira u 46. minuti kada je efektnim udarcem vanjskim dijelom kopačke matirao golmana Ronnowa.

Nakon toga uslijedio je poništeni gol Kanea u 55. minuti i nedosuđeni penal za goste u 72. minuti. Laimer je srušio jednog igrača Uniona, ali sudije, kao ni VAR nisu reagovali.
Nedugo zatim trener Uniona Nenad Bjelica zaradio je crveni karton nakon što je na svojevrstan način ošamario Leroya Sanea koji mu je prethodno izbio loptu iz ruku kraj aut-linije.

Bayern će u narednom kolu gostovati Augsburgu, dok je Union Berlin domaćin Darmstadtu.