Herojski čin
203

Bivši Liverpoolov igrač brzom reakcijom spasio život saigraču

Urugvajski stoper Sebastian Coates u subotu je sa svojim Sportingom gostovao kod Portimonensea, a nekadašnji Liverpoolov igrač je dobio status heroja iako je njegov klub poražen (4:2).

Naime, Coates je pred sam kraj prvog poluvremena brzom reakcijom spasio život svom golmanu Romainu Salinu koji je žestoko udario u stativu, a potom ostao nepomično ležati na tlu.

Urugvajac je odmah dotrčao do svog saigrača, otvorio mu usta i izvadio jezik kako bi spriječio gušenje.

Nakon toga je gestikulirao prema klupi za rezervne igrače da pošalju liječničku pomoć, a do cijele te situacije došlo je kada je Salin pokušao odbraniti Nakajimin udarac.

Međutim, nije uspio u tom naumu, čime je Portimonense povećao svoju prednost na 2:0, a Salin udario u stativu.

Golman je nakon toga napustio igru, a umjesto njega je ušao Renan Ribeiro, dok je Coates stigao i postići pogodak u 88. minuti meča.