Carling Cup
0

Birmingham protiv Arsenala za naslov

Nogometaši Birminghama plasirali su se u finale Carling Cupa nakon što su u uzvratnoj polufinalnoj utakmici s 3-1 nakon produžetka savladali West Ham na svom stadionu St. Andrew's.

Birmingham je tako slavio s ukupnih 4-3, nakon što je prva utakmica na Upton Parku završila 2-1 pobjedom West Hama.

Počelo je sve sjajno za "čekićare" koji su poveli golom Carltona Colea iz 31. minute, te tako povećali svoju ukupnu prednost na dva gola. Međutim, domaći su nošeni podrškom publike uspjeli preokrenuti susret i golovima Leeja Bowyera i Rogera Johnsona izboriti produžetak. Već u četvrtoj minuti dodanog vremena mrežu West Hama zatresao je Craig Gardner, igrač koji je prethodno u dva navrata gađao stativu, te tako osigurao svojoj ekipi veliko finale protiv Arsenala na Wembleyju koji je na rasporedu 27. februara.

Birmingham je jedini naslov u Carlingu Cupu osvojio 1963. godine, a prije deset godina poražen je od Liverpoola na penale 5-4.

Carling Cup, polufinale, uzvratna utakmica:

Birmingham – West Ham 3-1, prva utakmica 1-2 (Bowyer 59, Johnson 79, Gardner 94 / Cole 31)