90

Bilić i WBA za prvih 45 minuta potpuno obrukali skupocjeni Chelsea

F. Z.
Chelsea na koljenima u Birminghamu (Foto: EPA-EFE)
West Bromwich Albion Slavena Bilića dočekao je večeras u trećem kolu engleskog Premiershipa londonski Chelsea, a domaćin nakon 45 minuta igre vodi rezultatom 3:0.
Domaćin je do vodstva došao već u četvrtoj minuti, a strijelac je nakon asistencije Pereire bio Robinson. Isti igrač povisio je prednost domaćih nakon velike greške kapitena Chelseaja Thiaga Silve u 25. minuti.

Nije se dugo čekalo na novi pogodak ekipe Slavena Bilića. Igrao se 28. minut kada je Furlong uposlio Bartleya koji pogađa mrežu gostiju za tri gola prednosti West Bromwich Albiona.

Potrošio je Chelsea ovog ljeta mnogo novca na pojačanja uprkos pandemiji koronavirusa, a navijači su očekivali borbu za titulu prvaka Engleske. Plavci su na putu da upišu drugi poraz u tri kola i sasvim sigurno da to nije start koji se očekivao u Londonu.