Liga nacija
61

Tok utakmice / BiH - Austrija 1:0

(Foto: E. M./Klix.ba)
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u Zenici protiv Austrije je igrala susret drugog kola Lige nacija gdje je savladala Austriju rezultatom 1:0 pogotkom Ednia Džeke. Tekstualni prijenos s fotografijama i video klipovima mogli ste pratiti na našem portalu.
  • kraj utakmice! BiH je pobijedila Austriju rezultatom 1:0!

90+5' - Krunić je mogao pogoditi za 2:0. Nakon kontre Džeko je uposlio Krunića koji šutira, lopta prolazi Lindnera, ali Lazaro sa linije izbacuje loptu.

90+5' - 60 sekundi dijeli Zmajeve od pobjede.

90+3' - Posljednja izmjena u i našim redovima. Duljević je napustio igru, a Bajić ga je zamijenio.

90+2' - Lainer je sa svoje polovine povukao loptu, došao neometan do našeg kaznenog prostora, ali nije imao snage u završnici i šutirao je pored gola.

90+1' - Sada smo imali sreće. Schaub je zakasnio na centaršut sa desne strane i šutirao je loše iz peterca.

90+1' - Igrat će se dodatnih pet minuta.

90' - Posljednja minuta u toku.

89' - I Pjanić je napustio teren. Ušao je Krunić.

87' - Prva izmjena i u našem timu. Zakarić je zamijenio Višću.

86' - Schaub je zamijenio Ilsankera. To je bila posljednja izmjena u redovima Austrije.

85' - Pet minuta do kraja susreta. Zmajevi su na pragu druge pobjede u Ligi nacija.

81' - Burgstaller napušta teren, ulazi Grillitsch.

81' - Todorović je dobio žuti karton.

78' - GOOOL!!! Edin Džeko!!! Sarić je uposlio Džeku koji "lomi" Prödla i šutira iskosa sa lijeve strane i pogađa za 1:0!!! To je Dijamantu bio 53. pogodak u rekordnom 95. nastupu u dresu BiH.

74' - Sedmi korner za Austriju.

73' - Problemi za našu odbranu, srećom Šehić otklanja opasnost ispred našeg gola.

72' - Prva izmjena na meču. Sabitzer mijenja Gregoritscha u redovima Austrije.

70' - Austrijanci su postigli pogodak nakon katastrofalne greške Šehića. Srećom, pogodak je poništen zbog ofsajda u kojem je bio asistent Alaba.

69' - Nakon kornera lopta je došla do Alabe koji šutira sa ivice kaznenog prostora preko gola.

68' - Šesti korner za Austriju. U kornerima je sada 4-6.

66' - Velika šansa za Austriju! Lazaro je šutirao sa 20 metara, lopta odlazi tik pored gola.

62' - Žuti karton za Leinera.

57' - Novi korner za Austriju. Loša procjena Šehića, ali nisu se ni gosti snašli.

56' - Pjanić je ubacio, Lindner boksovao pravo na nogu Duljevića koji šutira sa ivice kaznenog prostora, ali Alaba izbija loptu u korner. Nakon kornera ponovo Duljević šutira, Austrijanci izbijaju loptu ispred svog gola.

55' - Prilika da ugrozimo gol Austrije iz prekida.

50' - Pet minuta u drugom poluvremenu, bez većih uzbuđenja.

46' - Drugo poluvrijeme je počelo. Sa centra su krenuli naši igrači.

• kraj prvog poluvremena. Vidjeli smo uzbudljivu utakmicu, ali mreže i dalje miruju na Bilinom Polju.

45' - Ulazimo u posljednji minut prvog poluvremena.

40' - Kakav zicer smo promašili! Duljević je prošao po lijevoj strani i oštro ubacio u peterac, a Džeko sa samo tri metra nije uspio poslati loptu u mrežu.

40' - Pet minuta do kraja prvog poluvremena. Sada se igra preselila na sredinu terena.

33' - Džeko je sada na maestralan način iznudio korner za BiH. U kornerima je 4-3 za Zmajeve. Pjanićev ubačaj je s lakoćom očišćen.

30' - Pjanić ubacuje iz slobodnog udarca sa desne strane, Džeko iz teške pozicije šutira glavom sa desetak metara preko gola.

30' - Pola sata igre na Bilinom Polju. Za sada još uvijek bez pogodaka.

27' -Sjajan ubačaj Pjanića iz kornera, Šunjić kasni u petercu i propala je velika prilika za BiH.

25' - Uzbudljiv susret za sada na Bilinom Polju.

22' - Brza akcija Austrije, Alaba je ostavio loptu za Žulja koji šutira visoko preko gola.

21' - Loš ubačaj Pjanića iz slobodnog udarca. Gol-aut za Austriju.

20' - Prvi žuti karton na utakmici. Višću je srušio Hinteregger i Buquet ga je nagradio javnom opomenom.

16' - Nova šansa za Arnautovića, ali ovaj put šutira iskosa sa lijeve strane pored gola.

14' - Arnautović šutira iz daljine, Šehić krajnjim naporom izbija loptu u korner.

13' - Još jedan korner za Austriju.

12' - Bešić je izgubio loptu, Žulj šutira sa 20 metara, ali je njegov pokušaj izblokiran i lopta je otišla u korner.

10' - Hinteregger je šutirao iz daljine, ali lopta odlazi daleko pored gola.

8' - Prvi ozbiljniji napad Austrije. Alaba je pokušao proći Todorovića, ali je desni bočni naše selekcije sjajno dobio duel.

4' - Prva prilika za BiH. Nakon lijepe akcije Pjanić je pokušao uposliti Sarića koji za malo kasni.

1' - Susret je počeo. Sretno Zmajevi!

20:44 - A sada slijedi himna BiH.

20:42 - U toku je intoniranje himne Austrije uz pokoji zvižduk sa tribina Bilinog Polja.

20:40 - Igrači obje ekipe izlaze na teren. Uskoro će uslijediti intoniranje himni Austrije i BiH.

20:35 - Večerašnji susret sudi francuski arbitar Ruddy Buquet, a asistirat će mu sunarodnjaci Guillaume Debart i Julien Pacelli. Arbitri iza golova su također Francuzi Amaury Delerue i Frank Schneider.

20:33 - Igrači su završili zagrijavanje i vratili su se u svlačionice.

20:32 - Ovo će za selektora BiH Roberta Prosinečkog biti osma utakmica na kormilu Zmajeva. Pod njegovim vodstvom naša reprezentacija je ostvarila tri pobjede i tri remija uz samo jedan poraz.

20:30 - Na tribinama se nalazi oko 10.000 gledatelja. Austrijanci će imati podršku 500-tinjak navijača koji su doputovali u Zenicu.

20:29 - Ovo će biti četvrti meč BiH i Austrije u kojem će Zmajevi tražiti prvu pobjedu. U kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2002. godine na Koševu je rezultat glasio 1:1, dok smo u Beču poraženi rezultatom 2:0. Posljednji meč odigran je 2015. godine, a u prijateljskom dvoboju u Beču rezultat je glasio 1:1.

20:28 - Sastav Austrije (3-5-2): Lindner - Ilsanker, Prödl, Hinteregger - Lainer, Lazaro, Žulj, Grillitsch, Alaba - Gregoritsch, Arnautović.

20:27 - BiH igra u formaciji 4-3-3: Šehić - Todorović, Šunjić, Zukanović, Čivić - Bešić, Sarić, Pjanić - Višća, Duljević, Džeko.

Na klupi su ostali Kjosevski, Pirić, Cimirot, Prcić, Nastić, Bajić, Kodro, Krunić, Zakarić i Milošević.

20:26 - U prvom susretu naša selekcija je slavila na gostovanju u Sjevernoj Irskoj rezultatom 2:1. Pogotke za Zmajeve postigli su Haris Duljević i Elvis Sarić.

20:25 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos druge utakmice B3 grupe Lige nacija između Bosne i Hercegovine i Austrije. Susret se igra na stadionu Bilino Polje u Zenici, a počinje u 20:45 sati.