Bundesliga
10

Bičakčiću 90 minuta u remiju Werdera i Hoffenheima, Salihović s HSV-om poražen u Augsburgu

Werder - Hoffenheim (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Augsburga pobijedili su na svojoj WWK Areni u okviru 18. kola Bundeslige ekipu HSV-a rezultatom 1:0.

Domaći su odigrali sjajno prvo poluvrijeme, a nagrada je stigla u posljednjoj minuti prije odlaska na odmor kada je Koo Ja-Cheol pogodio na asistenciju Caiubyja.

U nastavku se igrala daleko lošija utakmice bez mnogo prilika za postizanje gola pa je Augsburg slavio važnu pobjedu, a HSV je produžio niz na pet utakmica otkako nisu osvojili tri boda.

Bh. reprezentativac Sejad Salihović igrao je 67. minuta u redovima poražene ekipe.

Werder i Hoffenheim odigrali su u Bremenu neriješeno 1:1.

Goste je šest minuta prije odlaska na odmor u vodstvo doveo Hubner na asistenciju Gnarby, a konačnih 1:1 postavio je Gebre Selassie u 63. minuti. U gostujućoj ekipi cijelu utakmicu odigrao je bh. reprezentativac Ermin Bičakčić.

Bh. napadač Vedad Ibišević odigrao je posljednjih 13 minuta u porazu svoje Herthe od Stuttgarta rezultatom 0:1.

Rezultati:

Augsburg - Hamburger SV 1:0 E. Frankfurt - Freiburg 1:1 Hannover - Mainz 3:2 Stuttgart - Hertha 1:0 W. Bremen - Hoffenheim 1:1