Prvi gol u sezoni
12

Bičakčić strijelac za Hoffenheim u meču protiv Bremena

U 33. kolu njemačke Bundeslige Hoffenheim u gostima vodi protiv Werdera iz Bremena rezultatom 5:1, a jedan gol za goste postigao je bosanskohercegovački reprezentativac Ermin Bičakčić.

Hoffenheim je sjajno otvorio meč i golovima Szalaija i Kramarića već nakon 11 minuta igre bilo je 2:0. Pred odlazak na odmor, u 40. minuti Zuber je povisio na 3:0 i tako najavio debakl domaćeg tima.

Samo četiri minute igre u drugom dijelu bile su dovoljne Hoffenheimu da nastavi sa serijom pogodaka. Drugi gol na meču postigao je Kramarić.

Za "petardu" se pobrinuo bh. reprezentativac Bičakčić koji je mrežu zatresao udarcem glavom nakon što je Demirbay ubacio iz kornera. Počasni gol za domaći tim postigao je Gebre Selassie u 59. minuti.

Ovo je prvi pogodak Ermina Bičakčića u ovoj sezoni u kojoj je skupio 18 nastupa u Bundesligi i jedan nastup u Kupu Njemačke.