Idu dalje
58

Bh. juniori se uprkos ubjedljivom porazu plasirali u elitnu rundu kvalifikacija za EP

N. M.
(Foto: NS BiH)
Juniorska (U-19) reprezentacija Bosne i Hercegovine u nogometu ostvarila je plasman u elitnu rundu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine uprkos večerašnjem porazu od vršnjaka iz Nizozemske od 3:0.

Nizozemci su potpuno nadigrali mlade bh. nogometaše i slavili s ubjedljivih 3:0 na kvalifikacionom turniru u Luksemburgu, a strijelci golova su bili Banzuzi u 16, Rijkhoff u 35. i Van de Haar u 87. minuti utakmice.

Izabranici Dubravka Orlovića su i pored toga osvojili drugo mjesto u grupi i plasirali se u naredni, elitni krug.

Za Bosnu i Hercegovinu su nastupili: Arman Šutković, Senad Mustafić (76. Marko Kozina), Nidal Čelik, Savo Šušić, Marsel Zrnić, Ajdin Beganović (46. Antoni Bajkuša), Niko Kovač, Petar Samardžija (46. Stefan Marčetić), Muamer Hamzić (82. Amir Duraković) , Amar Zahirović, Hamza Ljukovac (61. Muhamed Bejdić).

U drugom susretu grupe Luksemburg je sa 2:1 pobijedio selekciju Azerbejdžana.

Prvo mjesto osvojila je Nizozemska sa 9 bodova, dok je Bosna i Hercegovina druga sa 4. Luksemburg je turnir završio na trećem mjestu sa 3, dok je posljednji Azerbejdžan osvojio 1 bod.