7

Bez trunke stida: Senegalski golman "krađu vremena" podigao na novi nivo

Senegalski golman Khadim N'Diaye na sinoćnjem susretu protiv Alžira u trećem kolu grupe B na Afričkom kupu nacija napravio je potez o kojem će se sigurno pričati više nego o pobjedniku takmičenja kojeg ćemo dobiti 5. februara.

Igrala se 88. minuta susreta između Senegala i Alžira, a rezultat je bio 2:2. To je značilo da Senegal grupnu fazu završava na prvom mjestu, a da Alžir ide kući.

Nakon što je Mahrez sa desetak metara šutirao preko gola, 32-godišnjem golmanu se nije žurilo da vrati loptu u igru.

Nakon tridesetak sekundi namjestio je loptu na ivicu peterca, a kada je krenuo da je vrati u igru, namjerno se prilikom laganog zalijetanja prema lopti sapleo, a onda se bezobrazno počeo previjati od navodnih bolova.

Nakon što mu je "ukazana pomoć" te nakon što je "ukrao" minutu i po zbog navodne povrede, nastavio je susret kao da se ništa nije desilo.

Ono što je još zanimljivije je da je sudija Bondo iz Bocvane "nasjeo" na N'Diayeovo foliranje te mu nije dao žuti karton.