La Liga
10

Betis slavio protiv Alavesa i popeo se na šestu poziciju na tabeli

Ekipa Betisa slavila je protiv Alavesa rezultatom 2:0 u utakmici 9. kola španske La Lige.

Domaći su nakon poraza u prošlom kolu od Valencije rezultatom 6:3 imali imperativ pobjede u ovom meču, a od samog početka krenuli su agresivno i napadački prema golu gostiju.

Iz takve igre već u 12. minuti domaći igrači stigli su do vodstva. Strijelac pogotka bio je Sanabria u 13. minuti, a isti igrač u 45. minuti imao je veliku priliku da udupla vodstvo svoje ekipe, ali nije uspio postići pogodak.

Konačnih 2:0 postavio je defanzivac Alavesa Alexis u 75. minuti susreta nakon što je nesretno loptu poslao iza leđa svog golmana.

Nakon devet odigranih utakmica Betis se nalazi na šestoj poziciji sa 16 osvojenih bodova, dok je Alaves i nakon devetog kola ostao na samo jednoj pobjedi i tri osvojena boda.