6. kolo La Lige
6

Betis ispratio Levante s četiri gola u mreži

Utakmicom između Betisa i Levantea okončano je 6. kolo španske La Lige, a pobjeda je pripala domaćoj ekipi rezultatom 4:0.

U prvom poluvremenu je nešto bolja bila ekipa Betisa, koja je imala dvije šanse za pogodak. Prvo je u 23. minuti Barragan uposlio Leona, čiji je udarac završio pored stative, a onda je isti igrač šutem s ivice šesnaesterca poslao također van okvira. Mreže su nakon prvih 45 minuta bile netaknute.

Na otvaranju drugog poluvremana, tačnije u 47. minuti Sanabria je pogodio glavom nakon centaršuta Leona za vodstvo Betisa.

Odbrana Levantea je drugi put kapitulirala u 55. minuti, a strijelac je bio Ruiz.

Mreža Levantea se treći put zatresla u 65. minuti, kada je nakon dodavanja Durmisija postigao Leon.

Mogao je Betis do četvrtog gola da je Navarro bio precizniji u 77. minuti, a blizu pogotka je bio i Sanabria u 85. minuti, no, nije savladao golmana Levantea.

Ipak, upornost Sanabije se isplatila u trećoj minuti nadoknade utakmice, kada je postigao svoj drugi gol večeras te postavio konačnih Betis - Levante 4:0.

Betis je peti s 12 bodova, dok deveti Levante ima devet bodova.