Kup kralja
13

Betis i Valencia remizirali u sjajnom meču, Joaquin pogodio direktno iz kornera

Ekipe Betisa i Valencije remizirale su u prvom meču polufinala Kupa Kralja, a konačni rezultat je glasio 2:2.

Valencia je bolje otvorila susret i imala je dvije velike prilike u 28. i 29. minuti preko Rodriga i Mine, ali nisu uspjeli stići u vodstvo. Na drugoj strani pokušao je Guardado, no šutirao je pored gola.

Kada su svi očekivali kraj prvog poluvremena, Betis stiže u vodstvo. Sidnei je nakon centaršuta iz kornera spustio loptu glavom, a strijelac pogotka bio je Loren.

U 54. minuti Joaquin direktno iz kornera pogađa za 2:0 i činilo se da će Betis imali veliku prednost pred uzvratni meč.

Ipak, rezervista Cheryshev u 70. minuti pogađa za 2:1, a drugi rezervista Gameiro u 92. minuti pogađa za 2:2 i donosi sjajan rezultat svojoj ekipi pred revanš.

Prvi meč polufinala Kupa kralja odigrali su Barcelona i Real Madrid, a rezultat je na Camp Nou bio 1:1.