La Liga
7

Betis i Getafe u sjajnom meču podijelili bodove

U prvoj meču 11. kola španske La Lige Betis i Getafe odigrali su sjajan meč, a rezultat na kraju susreta bio je 2:2.

Gosti su u vodstvo stigli u 18. minuti susreta kada Bergara postiže gol za 0:1, da bi u 34. minuti Portillo postigao svoj prvi, a za Getafe drugi gol kojim je svoju ekipu na poluvrijeme odveo s prednošću od 2:0.

Ipak, Betis je u nastavku zaigrao puno bolje, pa je preko Sanabrije u 68. minuti prvo smanjio rezultat te u 87. minuti golom Boudebouza totalno anulirao prednost Getafea.

Domaći su do kraja meča pokušali stići do potpunog preokreta, ali nije bilo vremena te je susret okončan rezultatom 2:2.

Nakon 11 odigranih utakmica Betis se nalazi na osmoj poziciji sa 17 osvojenih bodova, dok je Getafe na desetoj poziciji i na svom kontu ima 13 bodova.