3

Betis i Deportivo odigrali bez golova, Malaga spasila bod protiv Espanyola u posljednjoj minuti

Piše: Edin Isanović
Odigrane su dvije utakmice 2. kola španske Primere. Betis je na svom terenu odigrao 0:0 protiv Deportivo La Corune, dok je Espanyol kao domaćin remizirao 2:2 sa Malagom.

Betis je nakon visokog poraza u prošlom kolu od Barcelone (bilo 6:2) dojam pokušao popraviti u dvoboju s Deportivom. Premda su izabranici Gustava Poyeta stvorili nekoliko dobrih prilika nisu uspjeli da postignu pogodak. Utakmica je okončana nepopularnim rezultatom 0:0.

Betis sada ima jedan bod, a Deportivo je iz dva meča skupio četiri boda.

U drugom meču Espanyol je golovima Morena i Baptistae vodio 2:0. Gosti su 23. minute prije kraja preko Llorentea smanjili na 2:1. Kada se činilo da kompletan plijen osvaja domaćin u 90. minuti pogađa Charles za konačnih 2:2.

Espanyol nakon dva kola ima jedan , a Malaga dva boda.