La Liga
0

Betis bez problema savladao Espanyol na Benito Villamarinu

Ekipa Betisa upisala je sigurnu pobjedu protiv Espanyola u meču 29. kola španske La Lige, a konačni rezultat na Benito Villamarínu glasio je 3:0.

Betis je puno bolje otvorio meč, a nakon nekoliko propuštenih prilika, u 34. minuti stigli su u vodstvo. Boudebouz je upisao asistenciju, a strijelac pogotka bio je Junior.

U prvom poluvremenu više nije bilo pogodaka, a onda početkom nastavka susreta odlučeno je pitanje pobjednika. Prvo je Boudebouz u 56. minuti pogodio za 2:0, a konačnih 3:0 postavio je Guerrero u 69. minuti na asistenciju Ruiz.

Ovom pobjedom, Betis je ostao na osmoj poziciji sa 43 osvojenih bodova, dok je Espanyol na 13. poziciji sa 35 osvojenih bodova. U sljedećem kolu Betis očekuje susret protiv Getafea u gostima, a Espanyol će igrati protiv Alavesa.