Igrao 90 minuta
218

Besim Šerbečić s Rosenborgom osvojio Super Cup Norveške

Besim Šerbečić (Foto: Rbk.no)
Nogometaši Rosenborga osvojili su norveški Super Cup nakon što su večeras u finalu savladali Lillestrom u gostima rezultatom 1:0.

Iako je Lillestrom bio daleko bolja ekipa na terenu, Rosenborg je uspio kazniti promašaje domaćina i osvojiti novi trofej.

Strijelac odlučujućeg gola bio je nekadašnji napadač Arsenala i Juventusa Nicklas Bendtner u 52. minuti.

Za pobjedničku ekipu od prve minute igrao je i mladi bh. reprezentativac Besim Šerbečić.

Naš defanzivac je igrao veoma dobro na poziciji stopera, a osam minuta prije kraja meča je zaradio žuti karton.

Podsjetimo, Šerbečić je prošle zime stigao u ekipu aktuelnog prvaka Norveške iz redova Radnika iz Bijeljine, a današnji meč je nagovještaj dobre sezone u dresu Rosenborga.