Championship
22

Bešiću puna minutaža u domaćem porazu Middlesbrougha od vodećeg Wolverhamptona

Muhamed Bešić (Foto: Mfc.co.uk)
Nogometaši Wolverhamptona pobijedili na Riversideu u okviru 39. kola Championshipa ekipu Middlesbrougha rezultatom 2:1.

Goste je u vodstvo doveo Costa u 32. minuti na asistenciju Douglasa, a samo pet minuta kasnije Cavaleiro je udvostručio prednost.

Na odmor se otišlo s rezultatom 0:2, a posao Wolvesu je zakomplikovao Neves u 56. minuti, kada je za kratko vrijeme dobio dva žuta kartona.

Nervoza gostiju je nastavljena, a u 71. minuti nove parne kartone dobio je Doherty pa je Wolves meč okončao s devet igrača.

Međutim, Middlesbrough nije uspio kapitalizirati brojčanu prednost i jedino su u 93. minuti stigli preko Bamforda postići počasni gol.

Bh. reprezentativac Muhamed Bešić odigrao je svih 90 minuta za poraženu ekipu.

Wolves je zadržao vodeću poziciju Championshipa s šest bodova više od Cardiffa, koji ima i utakmicu manje. Middlesbrough je ostao na šestom mjestu.