Najbolji igrač utakmice
223

Bešić strijelac i asistent za Middlesbrough u pobjedi nad Sheffieldom

Middlesbrough je u utakmici 13. kola Championshipa upisao gostujuću pobjedu nad Sheffield Wednesdayjem, a bh. reprezentativac Muhamed Bešić je bio strijelac i asistent.

U prvom poluvremenu su mreže mirovale, a u drugom su viđenja tri gola. Vodstvo gostima je donio Bešić u 49. minuti, a potom je šest minuta kasnije asistirao Assombalongi za 2:0. Domaći su uspjeli samo ublažiti poraz zahvaljujući pogotku Reacha.

Bešić je odigrao odličnu utakmicu za Middlesbrough te je zasluženo dobio nagradu za najboljeg igrača.

"Veoma je važno što smo pobijedili, ako budemo igrali ovim intenzitetom na svakoj utakmici, ne vjerujem da ćemo imati problema ove sezone. Nadam se da ćemo nastaviti pobjeđivati, to je najvažnije", izjavio je Bešić nakon utakmice.

Middlesbrough je lider na tabeli sa 25 bodova koliko ima i Sheffield United s utakmicom manje.