0

Benzema zasjenio Ronalda u debiju za Real

Najskuplji nogometaš današnjice Cristiano Ronaldo (24) nije ostavio upečatljiv dojam u premijernom nastupu za svoj novi klub, madridski Real.

U utakmici protiv irskog prvoligaša Shamrock Roversa pred 10.800 gledatelja na rasprodanom Tallaght stadionu u Dublinu Real je slavio s minimalnih 1-0, a jedini gol na utakmici djelo je francuskog reprezentativnog pojačanja pristiglog iz Lyona, Karima Benzeme.

Ronaldo je svoju premijernu utakmicu u dresu “kraljevskog kluba” započeo od prve minute, a koliko je blijedo odigrao najviše govori činjenica da je imao dva slobodna udarca, od kojih je jedan otišao daleko pored gola, a drugi u živi zid. Portugalac je zamijenjen na poluvremenu kada je trener Reala Manuel Pellegrini napravio čak devet izmjena, a od prve su postave "preživjeli" tek Diarra i Dudek na golu.

Najbolji igrač Reala bio je Benzema, koji je pored odlučujućeg gola postignutog nakon jednog dubokog proigravanja Gabriela Heinzea, pogodio i stativu u 56. minuti.

Prijateljska utakmica:

Shamrock Rovers – Real Madrid 0-1 (Benzema 87)

Početna postava Reala:

Dudek; Torres, Pepe, Metzelder, Marcelo; Gago, 'Lass, Guti, Cristiano; Higuaín, Raúl

na poluvremenu su u igru ušli: Salgado, Heinze, Garay, Drenthe, Sneijder, Parejo, Benzema, Negredo, Tébar.