Serie A
11

Belotti novim golom donio bod Torinu protiv Udinesea

Torino i Udinese podijelili su bodove u okviru 30. kola italijanske Serije A odigravši neriješeno 2:2.

Domaći su u prvom poluvremenu imali više od igre, ali golova nije bilo pa se na odmor otišlo s rezultatom 0:0.

Nevjerovatnu solo akciju u petoj minuti nastavka potegao je Jankto i završio je udarcem pod prečku za vodstvo Udinesea.

Perica je sredinom drugog poluvremena postigao gol bez problema iz blizine i tako udvostručio prednost gostiju, koji su stigli bez četiri standardna prvotimca.

Samo dvije minute kasnije Torino je smanjio prednost kada je odbijenu loptu dočekao Moretti i zakucao je u gol iz blizine.

Nastavili su domaći sa žestokim napadima što im se isplatilo sedam minuta prije kraja meča. Zappacosta je poslao savršenu dugu loptu, koju je pratio Belotti. Skočio je visoko i glavom iz blizine postigao gol te postavio konačan rezultat utakmice.

Torino je nakon ovog susreta ostao desetoplasirana ekipa Serije A, dok je Udinese na 12. mjestu.