Za treće mjesto
32

Belgija vodi 2:0 u meču za bronzu, Englezi stišću u završnici utakmice

Reprezentacija Belgije 15 minuta prije kraja utakmice za treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u Rusiji vodi protiv Engleske rezultatom 2:0.

Belgijanci su u vodstvo stigli već u četvrtoj minuti. Izveli su sjajnu akciju, Chadli je uputio dobar centaršut, a Meunier je bio na pravom mjestu za 1:0.

I u nastavku prvog poluvremena viđen je dobar nogomet, a primjetno je da su Englezi bili gotovo bezopasni i tromi.

Samo osam minuta nakon gola De Bruyne je imao veliku šansu, ali je Pickford odbranio.

Uzvratio je sredinom prvog poluvremena Kane udarcem pored gola, a Alderweireld je deset minuta prije odlaska na odmor upropastio lijepu šansu prebacivši gol iz blizine.

Prvu ozbiljnu priliku Englezi su propustili u 70. minuti kada je u posljednji tren spriječen pokušaj Diere da donese izjendačenje na ovoj utakmici.

Na 2:0 povisio je Hazard.