199

Bekrić i Lendrić strijelci za Želju protiv Zrinjskog, je li ovo kraj velikog niza Plemića?

U derbiju 17. kola BHT Premijer lige Željezničar u gostima vodi protiv Zrinjskog rezultatom 2:0.

Utakmica u Mostaru igra se po vrlo teškom terenu i obje ekipe imaju velike poteškoće da razviju igru do željenog nivoa.

Ipak, u prvom poluvremenu se bolje snašao Željezničar koji je poveo sa 1:0, a strijelac je nekadašnji igrač Zrinjskog Ivan Lendrić koji je golom u sudijskoj nadoknadi stigao do 10. ligaškog gola u ovoj sezoni.

Zrinjski je do gola mogao u 37. minuti, ali je udarac Mešanovića iz penala odbranio golman Plavih Kjosevski. Bitno je napomenuti da je prije dosuđenog penala za Zrinjski glavni sudija meča propustio signalizirati ofsajd igrača Zrinjskog koji je srušen u kaznenom prostoru.

Nakon samo dvije minute igre u drugom poluvremenu Bekrić je fantastičnim pogotkom sa oko 17 metara volej udarcem savladao Kozića za velikih 2:0.

Zrinjski je do ovog meča skupio 55 uzastopnih utakmica bez poraza na domaćem terenu, a računajući sve utakmice ove sezonu posljednji put je poražen u julu od Sarajeva na Koševu. Od tada Plemići su odigrali ukupno 17 mečeva brojeći ligu i Kup BiH. Da li je ovo kraj oba niza?