Premiership
171

Begović odbranio penal Bentekeu i spasio ekipu poraza, Tottenham pregazio Stoke

Nogometaši Tottenhama pobijedili su na Wembleyu u okviru 16. kola Premiershipa ekipu Stokea rezultatom 5:1.

Spursi su u vodstvo stigli autogolom Shawcrossa i s rezultatom 1:0 otišlo se na odmor.

U osmoj minuti nastavka Son Heung-Min je udvostručio prednost nakon asistencije Allija, a minut kasnije Kane je uvećao prednost iskoristivši dodavanje Daviesa.

Sjajni engleski napadač je u 65. minuti postigao još jedan gol, a peti pogodak za Tottenham djelo je Eriksena na asistenciju Son Heung-Mina.

Stoke je uspio deset minuta prije kraja meča postići počasni gol, a Shawcross je iskoristio dodavanje Fletchera i donekle se iskupio za autogol iz prvog poluvremena.

Burnley je na Turf Mooru savladao Watford rezultatom 1:0, a strijelac odlučujućeg gola bio je Arfield. Vrijedi istaći da su gosti od 39. minute igrali s igračem manje nakon isključenja Zeegelaara.

Huddersfield nije imao problema s Brightonom, a pobjedu rezultatom 2:0 osigurao je dvostruki strijelac Mounie.

Bh. reprezentativni golman Asmir Begović spasio je svoj Bournemouth poraza kod Crystal Palacea budući da je u 90. minuti odbranio penal Bentekeu pa je meč okončan rezultatom 2:2.

Rezultati 16. kola:

Burnley - Watford 1:0 Crystal Palace - Bournemouth 2:2 Huddersfield - Brighton 2:0

Swansea - WBA 1:0 Tottenham - Stoke 5:1