0

Beckham postigao prvi gol za LA Galaxy

Sarajevo-x.com
Bila je to večer "prvih puta" za Davida Beckhama. Engleska fudbalska zvijezda sinoć je odigrala svoju prvu (pravu) utakmicu za Galaxy, zabio je i svoj prvi gol, dobio prvi žuti karton te napravio prvu asistenciju koja je završila golom. Los Angeles Galaxy je pobijedio D.C. United u polufinalu SuperLige rezultatom 2:0.

Ovom pobjedom Galaxy se plasirao na finale turnira gdje će igrati protiv meksičkog kluba Pachuca.

Tim koji pobijedi dobiće nagradu od milion dolara koje bi Galaxy, u slučaju da pobijedi, mogao staviti sa strane za isplatu Beckhamove plate koja iznosi 6,5 miliona dolara godišnje.

Iako zapravo ovo nije bio prvi nastup engleskog reprezentativca za Galaxy, sinoć je prvi put odigrao više od jednog poluvremena, odnosno 63 minute. U prva dva nastupa, zbog povrede članka, Beckham je sveukupno odigrao 37 minuta.