Ligue 2
5

Baždarevićev Paris deklasiran u Orleansu, Demiroviću 90 minuta u porazu od Clermonta

Mehmed Baždarević (Foto: Paris FC)
Nogometaši Orleansa pobijedili su na svom terenu u okviru petog kola Ligue 2 ekipu Parisa FC uvjerljivim rezultatom 4:0.

Tako je nekadašnji selektor bh. reprezentacije Mehmed Baždarević na klupi gostiju doživio prvi poraz u sezoni. Prethodno je Paris upisao dvije pobjede i dva neriješena rezultata. Inače, strijelci za domaće bili su Avounou dva puta, El Khoumisti i Lopy.

Clermont je minimalnom rezultatom 1:0 slavio protiv Sochauxa, a strijelac gola vrijednog tri boda bio je Aye.

Za gostujuću ekipu svih 90 minuta odigrao je naš Ermedin Demirović, koji je u 64. minuti zaradio žuti karton.

Mešin Paris se nalazi na šestom mjestu Ligue 2, dok je Demirovićev Sochaux na 12. poziciji.