20.10.2018. u 17:26
23
5
23
Nogometaši Bayerna prekinuli su crni niz i slavili su u osmom kolu njemačke Bundeslige rezultatom 3:1 na gostovanju u Wolfsburgu.
TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA
Bayern, koji je uvezao četiri susreta bez pobjede, je posljednji put slavio u septembru protiv Schalkea i otkaz se smiješio sportskom direktoru Hasanu Salihamidžiću i treneru Niki Kovaču, no Bosanac i Hrvat su uspjeli "preživjeti" zahvaljujući trijumfu na Volkswagen Areni.

Junak Bavaraca bio je Robert Lewandowski koji je postigao dva pogotka i asistirao kod trećeg.

Poljak je nakon pola sata igre doveo Bayern u vodstvo, a potom je u 49. minuti udvostručio prednost. Werghost je u 63. minuti smanjio na 2:1, a potom je Lewandowski asistirao Rodriguezu u 72. minuti za konačnih 3:1.

Borussia Dortmund je slavila u gostima kod Stuttgarta rezultatom 4:0, a Hoffenheim je slavio u Nurnbergu 3:1. Bayer i Hannover su remizirali rezultatom 2:2, a Augsburg i Leipzig su remizirali u susretu bez pogodaka.