Bundesliga
1

Bayern zabio šest golova Schalkeu, još samo dva koraka ga dijele od titule prvaka

E. B.
Nogometaši Bayerna su razbili Schalke rezultatom 6:0 u 32. kolu Bundeslige i sve su bliže osvajanju titule prvaka Njemačke.

Bayern je demonstrirao silu, a poveo je već u 21. minuti pogotkom Müllera. Samo osam minuta kasnije Kimmich je povisio na 2:0 i to jebio konačan rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu Bavarci su rutinski završili posao. Najprije je u 50. minuti Gnabry pogodio za 3:0, a 16 minuta kasnije isti igrač je postigao svoj drugi pogodak za 4:0.

Na 5:0 je povisio rezervista Tel u 80., a konačnih 6:0 je postavio Mazraoui u 93. minuti.

Bayern sada ima četiri boda više u odnosu na Borussiju iz Dortmunda koja ima i utakmicu manje, a računica Bavaraca je jasna - ukoliko Dortmund dobije večeras (18:30) svoje "imenjake" iz Mönchengladbacha, Bayernu pobjede u posljednja dva kola protiv Leipziga i Kölna garantuju osvajanje titule prvaka Njemačke.

Rezultat i strijelci:

Bayern - Schalke 6:0 (Müller 21', Kimmich 30', Gnabry 50', 66', Tel 80', Mazraoui 90+3')