Bundesliga
45

Bayern uvjerljivom pobjedom kod Fortune zadržao vrh Bundeslige

Nogometaši Bayerna pobijedili su Esprit Areni u okviru 29. kola Bundeslige ekipu Fortune rezultatom 4:1 i tako potvrdili uvjerljiv trijumf ostvaren u prošlom kolu protiv Borussije.

Bavarci su bili daleko bolji protivnik u prvom poluvremenu u kojem su i uspjeli dva puta zatresti mrežu domaćina.

Sjajni Kingsley Coman je bio dvostruki strijelac. Prvo je poentirao u 15. minuti, a onda uoči odlaska na odmor udvostručio prednost Bayerna.

Coman je i šestoj minuti mogao postići pogodaka, a dobre prilike u prvom poluvremenu propustili su još Thiago Alcantara i Javi Martinez.

Alcantara je u 50. minuti propustio dobru priliku, a na 0:3 povisio je Serge Gnabry na asistenciju Thomasa Mullera. U samom finišu utakmice još dva pogotka. Prvo je Lukebakio iz penala postigao počasni gol za fortunu, a konačnih 1:4 postavio je Goretzka u 92. minuti.

Bayern se s današnjom pobjedom vratio na lidersku poziciju Bundeslige s bodom prednosti u odnosu na drugoplasiranu Borussiju. Fortuna je na 10. mjestu.