Bundesliga
8

Bayern uvjerljiv kod Schalkea, Augsburg golom Gregoritscha srušio Leipzig

Nogometaši Bayerna pobijedili su u Gelsenkirchenu u okviru 5. kola Bundeslige ekipu Schalkea rezultatom 3:0.

Domaći su riskirali i do večerašnje utakmice pogodili s dovođenjem talentovanog mladog trenera Tedesca, ali protiv Bavaraca ipak nije mogao puno uraditi.

Goste, koji će do januara zbog povrede biti lišeni nastupa svog prvog golmana Neuera, u vodstvo su stigli u 25. minuti kada je Lewandowski pogodio s penala.

Rodriguez je četiri minute kasnije na asistenciju Tolissa udvostručio prednost i s rezultatom 0:2 otišlo se na odmor.

Konačan rezultat postavio je Vidal u 75. minuti iskoristivši dodavanje večeras sjajnoj Rodrigueza.

Augsburg je na svojoj WWK Areni savladao RB Leipzig rezultatom 1:0.

Domaći su na kritike odgovorili vezanim pobjedama, a posebno je bitna bila večerašnja protiv favorizovanog Leipziga, koji je stigao u Augsburg bez suspendovanog sjajnog veznjaka Keite.

Strijelac odlučujućeg gola bio je Gregoritsch na asistenciju Finnbogasona još u četvrtoj minuti utakmice.

Wolfsburg i Werder su podijelili bodove odigravši 1:1.

Strijelac za domaće bio je Origi, dok je bod gostima donio Bartels.

Povremeni bh. reprezentativac Izet Hajrović je u igru u dresu Werdera ušao u 90. minuti.