Bundesliga
22

Bayern upisao važnu pobjedu na gostovanju kod HSV-a

Ekipa Bayerna upisala je veoma važna tri boda u meču 9. kola Bundeslige u kojem su minimalnim rezultatom 1:0 slavili na gostovanju kod HSV-a.

Nakon prvih 45 igre Bayern nije uspio probiti defanzivni bedem domaćih igrača, da bi se u 38. minuti desio možda i ključni trenutak utakmice kada fudbaler HSV-a Gideon Jung dobija direktan crveni karton i ostavlja svoj tim s igračem manje.

Bayern je to iskoristio odmah na početku drugog poluvremena, a strijelac za vodstvo Bavaraca bio je Corentin Tolisso u 52. minuti susreta.

Gosti su nakon vodstva igra dosta opuštenije, ali do kraja susreta nisu uspjeli postići pogodak te tako upisati uvjerljiviju pobjedu.

Nakon devet odigranih utakmica Bayern se nalazi na drugoj poziciji sa isto osvojenih bodova koliko i Borussija Dortmund, dok je HSV na 15. mjestu sa osvojenih sedam bodova.

Sejad Salihović nije nastupio u ovom meču zbog povrede lista.