Bundesliga
13

Bayern uništio Köln najluđim startom utakmice u posljednjih 47 godina

Nogometaši Bayerna pobijedili su na RheinEnergieStadionu u okviru 22. kola Bundeslige ekipu Kölna rezultatom 4:1 te su se tako vratili trijumfima nakon što su u prošlom kolu remizirali s RB Leipzigom.

Utakmica je krenula nevjerovatno po Bavarce budući da su nakon samo 12 minuta imali tri gola prednosti.

Prvo je Lewandowski u trećoj minuti doveo Bayern u vodstvo na asistenciju Mullera, koji je potom uposlio Comana za 0:2. Treći gol postiže Gnabry na asistenciju Kimmicha.

Bayern tako brzo u Bundesligi nije stvorio prednost od tri gola još od januara 1973., kad je mu je za identično vodstvo protiv Oberhausena također trebalo 12 minuta, a tada je pobijedio 5:3.

Na naredni gol čekalo se do 66. minute kada je Gnabry iskoristio dodavanje Daviesa i uvećao vodstvo Bayerna, a počasni pogodak za domaće i konačnih 1:4 postavio je Uth u 70. minuti.

Bayern je na prvom mjestu Bundeslige s jednim bodom više u odnosu na drugoplasirani RB Leipzig, dok je Köln na 14. poziciji.