Bundesliga
1

Bayern ubjedljivo pobijedio Fortunu i napravio novi korak ka tituli prvaka

K. H.
Ekipa Bayerna upisala je ubjedljivu pobjedu protiv Fortune Dusseldorf u meču 29. kola njemačke Bundeslige na svom terenu rezultatom 5:0.
Bayern je od prve minute zaigrao puno bolje od gostujućeg tima i imao je potpunu inicijativu na terenu, a plod takve igre stigao je u 15. minuti kada je Jorgensen postigao autogol i domaći tim doveo u vodstvo.

Samo 14 minuta nakon toga, Pavard postiže drugi gol za Bayern, a dvije minute prije kraja prvog poluvremena, Lewandowski kruniše prelijepu akciju domaćeg tima i pogađa za 3:0.

Lewandowski u 50. minuti postiže svoj 29. gol u sezoni i pogađa za 4:0, a konačnih 5:0 postavio je Davies u 52. minuti.

Ovom pobjedom Bayern je ostao na prvom mjestu na tabeli sa 67 osvojenih bodova deset više od Borussije koja je na drugom mjestu.