Bundesliga
23

Bayern u derbiju kola golovima Rodrigueza i Lewandowskog savladao RB Leipzig

Nogometaši Bayerna pobijedili su u Minhenu u okviru 10. kola Bundeslige ekipu RB Leipziga rezultatom 2:0.

Nakon sjajne utakmice u Kupu koju je odlučio rulet penala, ova dva kluba su se ponovo srela u Bundesligi, a očigledno gosti još nisu zaboravili ispadanje.

Današnji meč je u mnogome odlučilo isključenje Orbana već u 13. minuti utakmice pa je Leipzig gotovo cijeli meč igrao s igrače manje.

Bavarce je u 19. minuti u vodstvo doveo Rodriguez na asistenciju Robbena, a prije odlaska na odmor Lewandowski je udvostručio prednost iskoristivši dodavanje Martineza.

I u drugom poluvremenu Bayern je apsolutno dominirao i prosto je nevjerovatno kako nisu uspjeli još uvjerljivije poraziti Leipzig pa je ostao rezultat s poluvremena - 2:0.

Bayern je sa sedmom pobjedom lider na tabeli Bundeslige, dok je Leipzig na trećem mjestu iza Borussije Dortmund.