Bundesliga
9

Bayern teškom mukom savladao Köln, Hajrović ušao s klupe u porazu Werdera u Leverkusenu

Nogometaši Bayerna pobijedili su na svojoj Allianz Areni u okviru 16. kola Bundeslige ekipu Kölna rezultatom 1:0.

Iako su u prvom poluvremenu imali posjed lopte od čak 83 posto uz 12 šuteva ka sjajnom golmanu Hornu, Bavarci nisu mogli do gola.

Bayern je u nastavku krenuo još žešće, a nagrada je stigla pola sata prije kraja meča kada je Lewandowski pogodio na asistenciju Mullera za konačnih 1:0.

Schalke je u sjajnoj utakmici uspio savladati Augsburg s rezultatom 3:2. Di Santo i Burgstaller su doveli domaće u vodstvo, ali su Caiuby i Gregoritsch iz penala uspjeli poravnati rezultat. Odluka je pala u 83. minuti kada je iz još jednog penala pogodio Caligiuri.

Leverkusen je golom Alarija slavio protiv Werdera, za koji je od 74. minute igrao bh. reprezentativac Izet Hajrović.

Hertha je s 3:1 bila bolja od Hannovera. Dvostruki strijelac za domaće bio je Kalou, a u strijelce se upisao i Torunarigha. Počasni gol za goste postigao je Bebou.

Rezultati:

Bayer - Werder 1:0 Bayern - Köln 1:0 Hertha - Hannover 3:1 Schalke - Augsburg 3:2