Bundesliga
20

Bayern slavio golovima Rodrigueza i Lewandowskog i poslao Schalke na začelje tabele

Nogometaši Bayerna pobijedili su na Veltins Areni u okviru četvrtog kola Bundeslige ekipu Schalkea rezultatom 2:0.

Ekipa iz Minhena je tako potvrdila odličnu formu ove sezone budući da su slavili u svim mogućim utakmicama, dok je očajni Schalke doživio četvrti uzastopni poraz u ligi.

Bavarci su dobro krenuli u meč i već u osmoj minuti Rodriguez je na asistenciju Kimmicha doveo goste u vodstvo.

Dominirao je Bayern do odlaska na odmor, ali promjene rezultata nije bilo.

I u nastavku su gosti imali daleko veći posjed lopte, ali je i Schalke počeo dobro igrati pa je nekoliko puta zaprijetio Bayernu.

Ipak, pitanje pobjednika bilo je riješeno u 64. minuti kada je Lewandowski pogodio iz penala i postavio konačnih 0:2.

Bayern je s večerašnjom pobjedom prestigao Herthu i zauzeo lidersku poziciju, dok je Schalke pao na posljednje mjesto Bundeslige.