Golijada na Allianz Areni
8

Bayern se spasio poraza od Arminije u sjajnom meču u Minhenu

H. H.
Aktuelni evropski prvak po ko zna koji put uspio je da se vrati nakon zaostatka (Foto: EPA-EFE)
U 21. kolu njemačke Bundeslige nogometaši Bayerna i Arminije Bielefeld su u sjajnom meču odigranom na Allianz Areni remizirali rezultatom 3:3.
Gosti su poveli u 9. minuti kada je Vlap matirao Neuera, a u finišu prvog dijela u 37. minuti Pieper je povisio na 2:0 i Bayern se nalazio u vrlo teškoj situaciji nakon prvog poluvremena.

Ipak, aktuelni evropski prvak po ko zna koji put uspio je da se vrati u nastavku meča. Prvo je Lewandowski smanjio na 2:1 u 48. minuti, ali samo što se krenulo s centra Gebauer je vratio dva gola prednosti Arminiji pogotkom za 3:1.

Uslijedio je veliki pritisak Bayerna koji su krunisali pogocima Tolissoa u 58. i Daviesa u 70. minuti za 3:3. Potom je Sergio Cordova u 73. minuti ponovo matirao Neuera, ali pogodak je poništen nakon pregleda VAR-a zbog navodnog ofsajda, iako je situacija bila veoma sumnjiva.

Do kraja se rezultat ipak nije mijenjao i gosti su stigli do vrijednog boda, dok je Bayern izbjegao treći poraz u sezoni.

Bayern - Arminia Bielefeld 3:3 (Lewandowski 48', Tolisso 58', Davies 70' / Vlap 9', Pieper 37', Gebauer 49')