Bundesliga
19

Bayern savladao Schalke i upisao devetu pobjedu u nizu

Nogometaši Bayerna pobijedili su na Allianz Areni u okviru 22. kola Bundeslige ekipu Schalkea rezultatom 2:1.

Već u šestoj minuti Lewandovski je poslao odbijenu loptu u gol za vodstvo Bavaraca, a malo kasnije Fahrmann je refleksnom odbranom spriječio pokušaj Alabe.

Nastavio je Bayern s napadima, Lewandowski se još jednom našao u dobroj šansi, a onda je u 29. minuti uslijedila kazna za promašaje budući da je Di Santo izjednačio udarcem s ivice šesnaesterca.

Nisu dugo gosti slavili. Muller je devet minuta prije odlaska na odmor zakucao loptu u gol za, ispostavit će se, konačnih 2:1.

U nastavku je viđen manji broj prilika, a najbolju je propustio Embolo u 71. minuti, kada je Ulreich odlično reagovao.

Bayern se s devetom pobjedom u nizu učvrstio na liderskoj poziciji Bundeslige s 18 bodova više od drugoplasiranog Leipziga. Schalke je na šestoj poziciji.