Pobjeda Bavaraca
50

Bayern savladao Borussiju i prošao u četvrtfinale DFB kupa

Nogometaši Bayerna plasirali su se u četvrtfinale njemačkog DFB kupa savladavši u velikom derbiju dortmundsku Borussiju rezultatom 2:1.

Bayern je očitao nogometnu lekciju svojim rivalima u prvom poluvremenu, a mogao je imati prednost i od pet pogodaka razlike.

Vidal je u 3. minuti pogodio prečku, a deset minuta kasnije prečku je zatresao i Süle, ali je u nastavku akcije lopta došla do Boatenga koji je pogodio za 1:0. U 40. minuti Lewandowski je sjajno asistirao Mülleru koji je matirao Bürkija za 2:0.

Borussia je u drugom poluvremenu napadala, a Bavarci su se skoncentrisali na kontranapade. Sve što je Dortmund uspio do kraja susreta je smanjiti na konačnih 2:1 i 77. minuti kada je pogodio Jarmolenko.

Danas su na rasporedu bila još tri meča. Bayer je slavio u gostima kod Gladbacha rezultatom 1:0, Werder je bez Izeta Hajrovića savladao Freiburg rezultatom 3:2, dok je susret između Heidenheima i Eintrachta odlučen nakon produžetaka, a slavili su gosti rezultatom 2:1.