Bundesliga
133

Bayern razbio Gladbach i izjednačio se sa Dortmundom na vrhu tabele

Nogometši Bayerna su se pobjedom nad Gladbachom izjednačili bodovno sa liderom Bundeslige Borussijom.

Bavarci su gostovali na Borussia-Parku u Mönchengladbachu i zabilježili su rutinski i ubjedljiv trijumf rezultatom 5:1.

Javi Martinez u 2. i Thomas Müller u 11. minuti donijeli su prednost Bayernu od 2:0, a Lars Stindl je u 37. minuti smanjio na 2:1.

Kada je Robert Lewandowski na samom startu drugog poluvremena pogodio za 3:1, dileme oko pobjednika ovog duela više nije bilo. Na 4:1 povisio je Serge Gnabry u 75. minuti, a u 90+1. Lewandowski je iz penala postavio konačnih 5:1.

Bayern i Borussia sada imaju po 54 boda deset kola prije kraja prvenstva i sada je borba za titulu u potpunosti otvorena.