Sigurna pobjeda
58

Bayern postigao šest pogodaka u Leverkusenu i plasirao se u finale Kupa Njemačke

Ekipa Bayerna plasirala se u finale DFB Pokala nakon što su u polufinalnom meču savladali Bayer u Leverkusenu rezultatom 6:2.

Bavarci su na BayAreni stigli u vodstvo već u trećoj minuti kada Martinez pogađa za 1:0, a samo šest minuta nakon toga Lewandowski koristi asistenciju Riberyja i postiže drugi pogodak za Bayern.

Domaći se nisu predavali, pa su preko Bendera u 16. minuti smanjili na 2:1, ali u drugom poluvremenu, tačnije od 52. do 64. minute, Bayern postiže tri pogotka čime su odlučili pitanje pobjednika. Strijelci su bili Alcantara i Muller koji je postigao dva pogotka.

Do kraja meča gledaoci su vidjeli još dva pogotka, po jedan na obje strane. Bailey je u 72. minuti smanjio na 5:2, a konačnih 6:2 postavio je Muller koji je tako kompletirao hat-trick.

Drugi polufinalni par čine Schalke i Frankfurt, a njihov meč se igra u srijedu.