Bundesliga
121

Bayern očitao nogometnu lekciju Borussiji u Minhenu

(Foto: EPA)
U 28. kolu njemačke Bundeslige igrao se derbi između Bayerna i Borussije, ali umjesto borbe dvije ravnopravne ekipe vidjeli smo totalnu dominaciju Bavacara koji su slavili rezultatom 4:1.

Već u 4. minuti Ribery je pogodio za vodstvo Bayerna, a u 10. je već na semaforu stajao rezultat 2:0. Strijelac drugog pogotka bio je nekadašnji napadač Dortmunda Lewandowski.

Gosti iz Dortmunda su smanjili na 2:1 u 20. minuti susreta preko Guerreira i to je bilo skoro sve od Tuchelove ekipe.

Na samom početku drugog poluvremena, tačnije u 49. minuti Robben je povisio na 3:1. Svoju najbolju priliku u drugom poluvremenu Borussia je imala u 67. minuti kada je Aubameyang bio u prilici ali je Ulreich, koji je branio umjesto povrijeđenog Neuera, sjajno odbranio.

Taj promašaj kažnjen je samo minutu kasnije kada je Bürki skrivio penal, a siguran sa bijele tačke bio je Lewandowski za konačnih 4:1.