Bundesliga
79

Bayern nakon preokreta poražen u Leipzigu

Nogometaši RB Leipziga pobijedili su na Red Bull Areni u okviru 27. kola Bundeslige ekipu Bayerna rezultatom 2:1.

Gosti su u vodstvo stigli već u 12. minuti kada je Wagner pogodio glavom, a samo tri minute kasnije Ulreich sjajno brani udarac Poulsena.

Nastavljali su se napadi Leipziga. Ulreich je još jednom odlično reagovao nakon šuta Brume iz slobodnog udarca, a osam minuta prije odlaska na odmor Keita je izjednačio.

Imao je u Kampl priliku iz slobodnog udarca da postigne gol, ali je bio neprecizan pa se na odmor otišlo s rezultatom 1:1.

Bruma je već u 53. minuti imao novu šansu, a preokret Leipzigu donosi Werner nekoliko minuta kasnije nakon dodavanja Keite.

Do kraja meča Werner je propustio još jednu dobru priliku, dok su za Bayern mogli pogoditi Hummels i Vidal. Ipak, nisu bili precizni u odsutnim trenucima pa su domaći slavili veliku pobjedu.

Bayern je ostao na prvom mjestu s velikih 17 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Schalke, dok je RB Leipzig na šestoj poziciji.